Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Basın Ve Medya Hukuku

Basın Ve Medya Hukuku

EFE Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu, Basın ve Medya Hukuku alanındaki uzman kadrosu ile kitle haberleşme alanını, bu alanda sektöre ve kitle iletişim araçları ile yayın faaliyetinde bulunan kuruluşların yapısına ilişkin kuralları ifade eden hızlı ve sürekli değişim yaşayan Basın ve Medya hukuku alanında medya organlarına ve şahıslara aktif danışmanlık hizmeti vermektedir.

Beylikdüzü Basın ve Medya Hukuku Avukatı Av. Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Basın ve Medya hukuku alanındaki faaliyetleri taraflar arasında yazılı veya sözlü olarak ortaya çıkan bütün problemlerin çözümü alanında faaliyet göstermektedir.

Basın ve Medya Hukuku hem özel hukukun hem de kamu hukukunun içinde görülmesi gereken spesifik bir alandır.  Haber verme özgürlüğü, basın ve medya şirketlerinin idari yapısı, basın ve medya yoluyla işlenen suçlar niteliği gereği Kamu hukuku alanına girmekte iken sözleşme ilişkileri, basın ve medya yoluyla işlenen hukuka aykırı eylemlerden doğan tazmin sorumluluğu ise niteliği gereği özel hukuk alanına girmektedir.

 

EFE Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak Medya şirketi kurulum sürecinin yürütülmesi, medya şirketinin işlem ve faaliyetlerinin hukuka uygunluğunun denetlenmesi, medya şirketinin alım-satım sürecinin yürütülmesi, medya şirketleri ile ilgili tüm sözleşmelerin hazırlanması, yazılı, görsel ve işitsel medya yolu ile işlenen suçlara yönelik hukuki sürecin yönetilmesi konularında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz. EFE Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu Türkiye genelinde aktif, ulusal bir gazete olan Harbi Gazete’ye (harbigazete.com.tr) halihazırda hukuk danışmanlığını hizmeti vermektedir.

 

Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin Basın ve Medya Hukuku Alanında Beylikdüzünde Hizmet Verdiği Alanlardan Bazıları;

-Medya şirketi kurulumu

-Medya şirketleri alım ve satım danışmanlığı

-Medya organının faaliyetlerinin yürürlükteki mevzuata uygunluğunun sağlanması, (RTÜK vs. mevzuat)

-Yazılı ve görsel yayınlar nedeni ile açılmış maddi ve manevi zarar davalarının takibi

-Hakaret, iftira, onur kırıcı yayınlara karşı hukuk yollarının yürütülmesi

-Özel televizyon kuruluşları hakkında RTÜK ve diğer idari merciler nezdinde hukuki prosedürlerin yürütülmesi

-Medya Hukukuyla ilgili tüm hukuki sözleşmelerin hazırlanması

 

En yakın Basın ve Medya Hukuku Avukatı Nerededir, Beylikdüzü Basın ve Medya Hukuku Avukatı İletişim, Beylikdüzü Basın ve Medya Hukuku Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; Basın ve Medya Hukuku avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

Paylaşın:

Yazar Hakkında

oguzhan

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat