İçeriğe geç

E-TİCARET HUKUKU

E-TİCARET HUKUKU

Son yıllarda hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir gelişme gösteren e-ticaret sektörü, geleneksel ticaretten farklı, kendine has özellikler barındıran bir dünya. Bu dünyanın kuralları da ticaret sektörüne ait yasalarla bazı noktalarda benzerlik, bazı noktalarda ise farklılıklar gösteriyor. Bir e-ticaret girişimcisinden online alışveriş yapan kullanıcıya kadar sektörün her parçasının bilmesi ve uyması gereken yasalar bulunuyor. 2014 yılında kabul edilen ve E-ticaret Yasası ya da Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği olarak adlandırılan yeni kurallar, satış öncesi ve sonrası için hem tüketicilerin hem de e-ticaret firmalarının haklarını düzenliyor.

Beylikdüzü Elektronik Ticaret Hukuku (E-Ticaret Hukuku) Avukatı Av. Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Elektronik Ticaret Hukuku (E-Ticaret Hukuku) alanındaki faaliyetleri taraflar arasında yazılı veya sözlü olarak ortaya bütün problemlerin çözümü alanında faaliyet göstermektedir.

Elektronik ticaret ile mesafeli satış sözleşmesi gereği kurulan alım-satım ilişkisi aynı kavramlar değildir. Elektronik ticaret, kanun metninden de anlaşılacağı üzere; elektronik ortamda ve çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilen faaliyetleri kapsarken, mesafeli satış sözleşmeleri çevrimiçi (online) özelliği olmaksızın elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri kapsamaktadır. Yine elektronik ticaret gerçekleştirilirken bilgilerin depolanması, belirli izinler dahilinde paylaşılması, elektronik ortam üzerinde yapılan ticaretin her türlü ticari belgesinin saklanması, denetlenmesi ve gerektiğinde ibraz edilmesi prosedürleri, hizmet sağlayıcılar ve aracı hizmet sağlayıcıların tabi olduğu kuralların denetimi gibi hususlar elektronik ticaret hukukunun konusunu oluşturmaktadır. Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin E-Ticaret Hukuku Alanında Beylikdüzünde bu uyuşmazlıkların çözümü konusunda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

En yakın Elektronik Ticaret (E-Ticaret Hukuku) Hukuku Avukatı Nerededir, Beylikdüzü Elektronik Ticaret (E-Ticaret Hukuku) Hukuku Avukatı İletişim, Beylikdüzü Elektronik Ticaret (E-Ticaret Hukuku) Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; Elektronik Ticaret (E-Ticaret Hukuku) Hukuku avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

WhatsApp chat
Telefon