İçeriğe geç

FİKRİ HAKLAR, MARKA ve PATENT HUKUKU

FİKRİ HAKLAR, MARKA ve PATENT HUKUKU

Konu edindiği unsurlar itibariyle iki ayrı başlık altında incelenmektedir. Bunlardan ilki telif haklarıdır. Telif hakları, kişinin düşünsel emeği ile ortaya çıkardığı fikir ve sanat eserleri üzerindeki mülkiyetini ifade eder. Bu hak, herhangi bir başvuru gereksinimi olmadan eserin meydana getirilmesiyle vücut bulur. İkinci başlık ise sınai mülkiyet haklarıdır. Bu başlık altında ise, ticari ürünleri diğerlerinden ayırmamıza yarayan marka, buluş niteliğinde ve sanayi alanında kullanılabilecek bir araç veya teknolojiyi üreticisinin mülkiyet alanına dahil eden patent, benzer ürünlerden şekil ve görünüş itibariyle ayrılmasını sağlayacak özelliklerinin üreticisine ait olması durumunu meydana getiren endüstriyel tasarım gibi uygulamalar bulunmaktadır.

Beylikdüzü Fikri Haklar Hukuku Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Marka ve Patent Hukuku alanındaki faaliyetleri ile yazılı veya sözlü olarak ortaya çıkan bütün problemlerin çözümü alanında faaliyet göstermektedir.

Bazı uluslararası sözleşmelerle fikri mülkiyet hakları taraf devletlerce ortak kurallara bağlanmıştır. Bu durum da ülkesel korumanın yol açacağı farklı durumların en aza indirilmesi anlamına gelmektedir. Ülkemizin de bu konuda taraf olduğu anlaşmaların bulunmasıyla, bu anlaşmalara taraf devletlerin mensubu yabancıların ülkemizde koruma sağlaması, ülkemiz vatandaşı kişilerin de yabancı ülkelerde bu koruma sağlaması mümkündür. Ayrıca Fikri Mülkiyet Hukuku’ndaki uluslararası sözleşmelerle ilgili bir başka durum ise bu hukuk alanında uluslararası sözleşmelerin daha fazla ön planda yer almasıdır.

Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin Fikri Haklar Hukuku ve Marka ve Patent Hukuku Alanında Beylikdüzünde Hizmet Verdiği Alanlardan Bazıları;

Telif haklarının korunması,

Markalar ve patentler,

Endüstriyel tasarımlar,

Korsanlıkla mücadele uygulamaları ve dava aşamalarının yürütülmesi,

Elektronik Ödeme Sistemleri Uygulamaları,

Elektronik Bankacılık Suçları,

İnternet Yayıncılığı,

Web Sitesi Geliştirme ve İçerik Sözleşmeleri,

Alan Adı İhlallerinin Engellenmesi,

Alan Adı Alım ve Transfer Sözleşmeleri ve Adli Bilişim Suçları.

 

En yakın Fikri Haklar Hukuku Avukatı Nerededir, Beylikdüzü Marka ve Patent Hukuku Avukatı İletişim, Beylikdüzü Fikri Haklar ve Marka Patent Hukuku Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; Fikri Haklar ve Marka Patent Hukuku avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

WhatsApp chat
Telefon