İçeriğe geç

Online Ücretli Danışma

EFE Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu, ofiste hukuki danışmanlık hizmeti vermenin yanında başka ülke veya şehirde olan ya da vakit bulamadığı için hukuk büromuza gelemeyen kişiler için de online hukuki danışmanlık hizmetlerini internet üzerinden vermektedir.

Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı danışmanlık hizmetinde emeğinin karşılığını ücret olarak alması yasa ve hakkaniyet gereğidir. Bunun yüz yüze veya internet ortamında olması arasında bir fark yoktur.

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin, bu sayfanın alt kısmında yer alan online ödeme sistemi ile danışmanlık ücretini ödedikten sonra 0532 385 34 19 iletişim numarasına incelenmesini istediği belge veya dokümanlar var ise bunları Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaştırması gerekmektedir. Başvuru yapılması durumunda alanında uzman avukatlar tarafından en kısa sürede dönüş yapılacaktır. 

Online Hukuki Danışmanlık / Online Danışmanlık Nedir?

Bilgisayar destekli çevrimiçi (online) hukuki danışmanlık ya da diğer adı ile Online Danışmanlık, İnternet ortamında görüntülü bağlantı aracılığıyla yapılan profesyonel hukuki danışmanlık görüşmeleridir. Farklı ülke veya şehirlerde ikamet eden ya da sağlık vb. çeşitli sebeplerle ofisimize gelerek hukuki danışmanlık alma olanağı bulunmayan kişilere yöneliktir.

Online Danışmanlık Görüşmesinin Yapılacağı Ortamı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Görüşme esnasında sessizliğin sağlanması ve korunması önemlidir. Bu nedenle odada televizyon, müzik çalar ve benzeri elektronik aletlerin kapalı olması dikkatinizin dağılmaması ve görüşmenin verimli geçmesi için gereklidir.

Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi online görüşmelerde de gizlilik ve mahremiyet, sağlanması gereken temel bir koşuldur. Konuşulanların başkaları tarafından duyulmasını önlemek amacıyla görüşme yapılacak odada gerekli düzenlemelerin önceden yapılmış olması önemlidir.

Görüşmelerin bölünmemesi amacıyla odaya girip çıkan insanlar olmamasına yönelik önlemler alınmalı; cep telefonunun tamamen kapalı ya da sessize alınmış ve uzak bir yerde tutulması konusunda gereken özen gösterilmelidir.

Online Hukuki Danışmanlık Görüşmeleri İçin Gereken Teknik Altyapı Nedir?

Online Hukuki Danışmanlık için hızlı bir İnternet bağlantısı ve gerekli programın (Skype) kurulu olduğu bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gerekmektedir. Acil durumlarda ve mesai saatleri dışında ise Whatsapp üzerinden online görüntülü hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. 

  • Skype programını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Windows için tıklayın.

Mac için tıklayın.

Linux için tıklayın.

  • Skype hesabı oluşturmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz:

Skype’ta Hesap Oluşturma

 

Online Hukuki Danışmanlık Görüşmeleri İçin Genel Bilgilendirme ve Uyulması Gereken Kurallar

  1. Online Hukuki Danışmanlık hizmeti görüntülü ve sesli olarak Skype programı üzerinden yapılır. Sadece acil durumlarda ve mesai saatleri dışında ise Whatsapp üzerinden online görüntülü hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.
  2. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizde gerçekleşen diğer görüşmelerle aynı standartlarda uygulanmakta olup görüşme süresi 75 dakika ile sınırlıdır. 
  3. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizin çalışma gün ve saatleri içinde gerçekleştirilir. 
  4. Randevunuzu iptal etmeniz gerektiği durumlarda, en geç online görüşmenizin 24 saat öncesinde iptal etmeniz halinde ücret iadesi almanız mümkündür.
  5. Başvuruda bulunan kişi ile yapılacak olan ilk görüşme değerlendirme görüşmesi olup bu görüşmenin sonrasında avukatlarımızın gerekli gördüğü durumlarda danışan kişi yüz yüze hukuki danışmanlık almaya yönlendirebilir. Online görüşmeden sonra yapılacak yüz yüze görüşmede ücret talep edilmemektedir.
  6. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizde gerçekleşen diğer görüşmelerle aynı standartlarda uygulanmakta olup ödemelerin nasıl yapılabileceği ve randevu ile ilgili ofisimize ait online danışma hattı olan 0532 385 34 19 numaradan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
  7. Danışan, ofisimizden yüz yüze ya da online görüşme hizmeti almayı kabul etmesi halinde, görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydını izinsiz olarak almayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
  8. Yapılan görüşmelerde gizlilik prensibine bağlı kalınmakta ve etik ilkelerle ilgili kurallar izlenmektedir. Avukat, danışan tarafından paylaşılan tüm bilgileri bu gizlilik kuralları doğrultusunda saklı tutmakla yükümlüdür. 

Online hukuki danışmanlık hizmeti karşılığı olarak ücretlendirme ve randevu ile ilgili detaylı bilgi için 0532 385 34 19 iletişim numarasını arayabilirsiniz. 

EFE AVUKATLIK VE DANIŞMANLIK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Yukarıdaki E-Tahsilat görseline tıklayarak ve ilgili bilgileri doldurarak kredi kartınızla güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik Tahsilat Sistemi, Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatlara önerilen online ödeme sistemidir.
WhatsApp chat
Telefon