İçeriğe geç

İŞ HUKUKU

İŞ HUKUKU

İş Hukuku branşında ele alınan işçinin korunması ilkesi, bu konudaki düzenlemelerin ayrı bir kanunda yapılması gereğini doğurmuştur. Ülkemizde de bu şekilde, İş Kanunu adıyla kendine mahsus hükümler ihdas eden bir kanun bulunmaktadır. Bu kanunda; iş ilişkisiyle ilgili tanımlar, işçilerin hakları, çalışma koşulları, sendikalar gibi hususlar düzenlenmiştir. Hemen belirtmek gerekir ki, düzenlenen işçi hakları asgari şartlardır. İşveren tarafından daha fazlasına hükmedilebilir ancak daha azına hükmedilemez. Ayrıca iş hukuku işçinin korunması fikriyle ortaya çıkmış bir hukuk dalı olsa da işverenin aleyhine adaletsiz durumların ortaya çıkması da bu kanunla önlenmeye çalışılmıştır.

Beylikdüzü İş Hukuku Avukatı Av. Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE iş hukuku alanındaki faaliyetleri işçi ile işveren arasında yazılı veya sözlü olarak ortaya çıkan ve iş akdinden doğan bütün problemlerin çözümü alanında faaliyet göstermektedir.

İş Hukuku İş Mahkemesi Avukatı olarak Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE İşveren Şirket Danışmanlığı, İşçi Maaş Kıdem ve İhbar Tazminatı Davaları, İşe İade Davası, İş Kazaları Sonrası Destekten Yoksun Kalma, Tazminatı Davaları, İşçi Hizmet Tespiti Davaları, Yurtdışı Borçlanmalar ve Çalışmanın Tespiti, Yurt dışı İşe Giriş Tarihinin Türkiye’de Geçerli Sayılması davaları alanında İstanbul Beylikdüzü’ nde İş Hukuku Avukatı olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin İş Hukuku Alanında Beylikdüzünde Hizmet Verdiği Alanlardan Bazıları;

Kıdem tazminatı alacağı,

İhbar tazminatı alacağı,

Fazla mesai ( fazla çalışma ) ücreti alacağı,

Hafta tatili ücreti alacağı,

İşçi maaş ücreti alacağı,

İş kazası,

İşe iade davaları,

Yurt dışı borçlanma,

Yurt dışı borçlanma prim miktarı,

Yurtdışı borçlanma emeklilik,

İş kazası tazminat ( destekten yoksun kalma tazminatı)

İş kazası tespit davası,

En yakın İş ve İşçi Avukatı Nerededir, Beylikdüzü İş ve İşçi Avukatı İletişim, Beylikdüzü İş ve İşçi Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; İş ve İşçi avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

WhatsApp chat
Telefon