İçeriğe geç

KAT MÜLKİYETİ HUKUKU

KAT MÜLKİYETİ HUKUKU

Günümüzde en yoğun yaşam şekli olan apartman ve sitelerde gerçekleşmekte olup, Kat Mülkiyeti Hukuku genel olarak kat maliklerinin birbirleri ve yönetim ile olan ilişkilerini, yönetimin oluşturulması ve kurallarını, ortak alanların kullanım şeklini düzenlemektedir. Kat Mülkiyeti Kanunu bu hukuk dalına ilişkin temel mevzuattır.

Beylikdüzü Kat Mülkiyeti Hukuku Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Kat Mülkiyeti hukuku alanındaki faaliyetleri ile apartman ve site yönetimlerine hukuki danışmanlık hizmeti vermekte, yönetim planı hazırlanması, apartman ve site aidatlarına ilişkin icra takiplerinin yapılması ve bu konularda söz konusu olabilecek alacak davaları konularında faaliyet göstermektedir.

Ayrıca, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında, kentsel dönüşüm, birçok kat malikinin gündemi haline gelmiştir. Beylikdüzü Kat Mülkiyeti Hukuku Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE, kentsel dönüşüm sürecinde kat maliklerini temsil etmekte, bina ortak karar protokolü müzakere sürecinde yardımcı olmakta, arsa değeri ile ilgili gerekli tespitlerin yaptırmakta, müteahhit ile imzalanacak yapı sözleşmesi ve teknik şartname konusunda Beylikdüzünde hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kat Mülkiyeti Hukuku’nda düzenlenen önemli konulardan birisi ise kat maliklerinin arasında zuhur eden ilişkileridir. Bir binada ya da toplu yapıda birlikte yaşayan bireylerin ilişkilerinde de bazı kurallara ihtiyaç vardır ve bu hususlar 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’nda özel olarak düzenlenmiştir. Bu kanun 1965 yılında yürürlüğe girmiş, ancak birçok değişikliğe maruz kalmıştır. Bir binada birlikte yaşamanın getirdiği haklar ve sorumluluklar bu kanunda düzenlenen konular arasındadır.

Kat Mülkiyeti Hukuku avukatları olarak Beylikdüzü Kat Mülkiyeti Avukatı olarak faaliyet sürdüren Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE; Aidat borçlarından doğan uyuşmazlıklar, yönetim planından doğan kaynaklı hukuki problemler ve toplu yapı, site ve apartmanlarda dikkat edilmesi gereken uyuşmazlıklara dair davalar alanında İstanbul Beylikdüzü’ nde Kat Mülkiyeti Hukuku Avukatı olarak faaliyetini sürdürmektedir.

 

Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin Kat Mülkiyeti Hukuku Alanında Beylikdüzünde Hizmet Verdiği Alanlardan Bazıları;

Aidat Borçlarından doğan uyuşmazlıklar,

Yönetim Planından kaynaklanan uyuşmazlıklar,

Toplu Yapı, site ve apartmanda ortak alan kurallarına uyulmamasından doğan uyuşmazlıklar.

 

En yakın Kat Mülkiyeti Hukuku Avukatı Nerededir, Beylikdüzü Kat Mülkiyeti Hukuku Avukatı İletişim, Beylikdüzü Kat Mülkiyeti Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; Kat Mülkiyeti Hukuku avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

WhatsApp chat
Telefon