İçeriğe geç

SPOR HUKUKU

SPOR HUKUKU

Spor hukuku sporcu, kulüp ve federasyonlar arasında ortaya çıkan uyuşmazlıklara, hukuki çözümler bulmayı amaçlayan bir hukuk alanıdır.
Beylikdüzü Spor Hukuku Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Spor Hukuku alanındaki faaliyetleri ile olarak, ülkemizde ve dünyada sporun daha adil gelişimini arzu etmekte ve bu hususta hukuki katkı sağlamaya çalışmaktadır. Spor hukukunu, sadece sporcu ya da taraftar merkezli değil, spor dünyasındaki hukuki boşlukları gözlemleyerek doldurmayı hedeflemedir.

Uyuşmazlık konularında Türk yargısı, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve uluslararası tahkim mahkemelerinde müvekkillerimizi temsil etmekte ve savunmaktayız.

Profesyonel sporcular, kulüpler ve federasyonlar arasındaki ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmaktayız. Spor hukuku uzmanı Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE avukatlarımız ortaya çıkan uyuşmazlıkları en doğru şekilde çözmektedirler.

Profesyonel sporcu ve oyuncu sözleşmeleri, sponsorluk sözleşmeleri, turnuva organizasyon sözleşmeleri ve menajerlik sözleşmelerini titiz bir şekilde kaleme alır, tanzim ve müzakere ederiz.

Sporcuların lisans alması ve transfer süreçlerini aşama aşama yönetiriz.

Sportif faaliyetler sektöründe yöneticilere yönelik eğitimler ve seminerler düzenleriz.

Sporda haksız fiil sorumluluğu hakkında hukuki danışmanlık hizmeti veririz.

Sporda hak mahrumiyetleri konusunda müvekkillerimize danışmanlık veririz.

Profesyonel sporcuları ve Spor Kulüplerini; CAS (Court of Arbitration for Sport), FIFA karar mercileri (Dispute Resolution Chamber, Players Status Committee, tek hakimler ve disiplin komitesi), UEFA karar mercileri ve diğer tahkim ve disiplin kurulları önünde spor hukuku uzman Avukatı Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE avukatlarımızla temsil ederiz.

 

Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE ‘nin Spor Hukuku Alanında Beylikdüzünde Hizmet Verdiği Alanlardan Bazıları;

Sporcu sözleşmelerinin hazırlanması,

Yurt içinde ilgili yargı makamlarında müvekkillerin savunulması,

Sporda haksız fiil sorumluluğu,

Spor kulüplerinin ve sporcuların sponsorluk anlaşmalarının hazırlanması,

Menajerlik sözleşmelerinin hazırlanması,

Uluslararası Spor Mahkemelerinde müvekkillerin savunulması,

Transfer sözleşmelerinin hazırlanması,

Kulüplerin ve sporcuların vergilendirilmesinden doğan hukuki sorunların takibi,

Hak mahrumiyetleri kararlarına karşı hukuki işlemlerin takibi,

Sporcuların tescil ve transfer süreçlerinin yönetimi.​​

 

En yakın Spor Hukuku Avukatı Nerededir, Beylikdüzü Spor Hukuku Avukatı İletişim, Beylikdüzü Spor Hukuku Avukatı arıyorum diyorsanız noter marifeti ile vekalet vererek kendi adınıza vekil tayin edeceğiniz ve hukuki danışmanlık alacağınız avukatın bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi en önemli faktörlerdendir. Zira bir işi iyi yapmak için; Ya o işi çok yapmak Ya da o işi iyi yapanlar ile beraber olmak gerekir. Bu meydanda Beylikdüzü Avukat Oğuzhan EFE ve Avukat Feriha Şeyma EFE Hukuk Bürosu ve Avukatlık Danışmanlık Ofisi titiz ekibi ile bu alanda uzman olmasını bu ilkeye borçludur. Unutulmamalıdır ki; Spor Hukuku avukatının bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ne kadar fazlaysa davanın lehinize sonuçlanma ihtimali de o kadar fazladır.

 

WhatsApp chat
Telefon